A fehér mágia
A fehér mágia – vagy másnéven: shiro majutsu – a szent energiákból meríti a forrását. Abból az erőből táplálkozik, melyet maga Ceiphied, a Vörös Sárkányisten hagyott az emberek világában. Főként gyógyító és megtisztító varázslatokat használ, de akad a védelmet szolgáló varázslat is ebben a szent erőben. Ezenkívül támadásra is alkalmas a hatalma, a mazokuk – azaz a szörnyek – élőholtak és a sötétség szolgái elleni küzdelemben. A fehér mágia igazi erejét azonban csak az istenek szolgái, a papok és papnők képesek előhozni. Ezt a mágiát az embereken kívül, az ő világukban az aranysárkányok használják még, bár a varázslatok titka réges-rég a feledés homályába merült.
A fekete mágia
A fekete mágia – vagy másnéven: kuro majutsu – a mazokuk népének erejét, pontosabban a Sötétség Urának, Sabranigdonak, vagy ahogy ők nevezik a Rubinszemű hatalmát használja. E hatalom a negatív energiákból és érzelmekből, mint a félelem, vagy a düh, gyűlölet, meríti erejét. Főként támadásokra, pusztításra használják. Maga a fekete mágia két ágra, a pusztító varázslatokra – azaz a koukeki-kei–re – valamint az átkokra – noru-hou-ra – szakadt. A pusztító varázslatok közé tartoznak a legerősebb támadó varázslatok, míg az átkok inkább a maradandó, hosszabb távon ártó varázslatokat foglalja magába.
Sámánizmus
A sámánizmus - vagy másnéven: seirei majutsu - a mágia legelterjedtebb és legszélesebb körben alkalmazott fajtája. A természet erőiből, az őselemekből meríti az energiát, és akár a természet, lehet kegyetlen és segítő is egyaránt. A sámánizmus öt őselemre épül, ezek alapján öt tanra oszlik: A tűz tan –azaz a hi kei - szinte kizárólag támadóvarázslatokból áll, köztük az alapvarázslat: tűzgolyóval. Szinte minden varázsló elsajátít pár varázslatot ebből a tanból, úgymond önvédelem céljából. A következő a víz tan vagyis a mizu kei - nagyon hasonló a tűz tanhoz, többnyire támadóvarázslatokat tartalmaz, de az előbbivel ellentétben nem az ellenfél elpusztítása, inkább a megbénítása, harcképtelenné tétele a cél. A levegő tan – a kaze kei - a leghasznosabb nem harci varázslatokat fogja össze. Főként az utazás, repülés varázslatok a legjellemzőbbek, de természetesen ebben a csoportban is találhatóak harci varázslatok, többek között a Villámcsapás. A föld tan – azaz a chi kei - a levegő tanhoz hasonlít, ebben egyaránt megtalálhatók az utazást illetve a harcot segítő varázslatok. Egyúttal ennek a csoportnak az egyedisége a gólemek megidézése. Az utolsó az öt nagy csoport kötül a lélek tan – vagyis a seijin kei - az asztrális sík hatalmának megidézését teszi lehetővé. Ez a sík az anyagival párhuzamos, és mindennek, ami csak az anyagi síkon létezik, megtalálható az asztrális megfelelője amely ugyanúgy megsebesíthető vagy gyógyítható akár fizikai megfelelője. Tehát az áldozat két irányból is támadható.
|