A fehr mgia
A fehr mgia – vagy msnven: shiro majutsu – a szent energikbl merti a forrst. Abbl az erbl tpllkozik, melyet maga Ceiphied, a Vrs Srknyisten hagyott az emberek vilgban. Fknt gygyt s megtisztt varzslatokat hasznl, de akad a vdelmet szolgl varzslat is ebben a szent erben. Ezenkvl tmadsra is alkalmas a hatalma, a mazokuk – azaz a szrnyek – lholtak s a sttsg szolgi elleni kzdelemben. A fehr mgia igazi erejt azonban csak az istenek szolgi, a papok s papnk kpesek elhozni. Ezt a mgit az embereken kvl, az vilgukban az aranysrknyok hasznljk mg, br a varzslatok titka rges-rg a feleds homlyba merlt.
A fekete mgia
A fekete mgia – vagy msnven: kuro majutsu – a mazokuk npnek erejt, pontosabban a Sttsg Urnak, Sabranigdonak, vagy ahogy k nevezik a Rubinszem hatalmt hasznlja. E hatalom a negatv energikbl s rzelmekbl, mint a flelem, vagy a dh, gyllet, merti erejt. Fknt tmadsokra, puszttsra hasznljk. Maga a fekete mgia kt gra, a pusztt varzslatokra – azaz a koukeki-kei–re – valamint az tkokra – noru-hou-ra – szakadt. A pusztt varzslatok kz tartoznak a legersebb tmad varzslatok, mg az tkok inkbb a maradand, hosszabb tvon rt varzslatokat foglalja magba.
Smnizmus
A smnizmus - vagy msnven: seirei majutsu - a mgia legelterjedtebb s legszlesebb krben alkalmazott fajtja. A termszet eribl, az selemekbl merti az energit, s akr a termszet, lehet kegyetlen s segt is egyarnt. A smnizmus t selemre pl, ezek alapjn t tanra oszlik: A tz tan –azaz a hi kei - szinte kizrlag tmadvarzslatokbl ll, kztk az alapvarzslat: tzgolyval. Szinte minden varzsl elsajtt pr varzslatot ebbl a tanbl, gymond nvdelem cljbl. A kvetkez a vz tan vagyis a mizu kei - nagyon hasonl a tz tanhoz, tbbnyire tmadvarzslatokat tartalmaz, de az elbbivel ellenttben nem az ellenfl elpuszttsa, inkbb a megbntsa, harckptelenn ttele a cl. A leveg tan – a kaze kei - a leghasznosabb nem harci varzslatokat fogja ssze. Fknt az utazs, repls varzslatok a legjellemzbbek, de termszetesen ebben a csoportban is tallhatak harci varzslatok, tbbek kztt a Villmcsaps. A fld tan – azaz a chi kei - a leveg tanhoz hasonlt, ebben egyarnt megtallhatk az utazst illetve a harcot segt varzslatok. Egyttal ennek a csoportnak az egyedisge a glemek megidzse. Az utols az t nagy csoport ktl a llek tan – vagyis a seijin kei - az asztrlis sk hatalmnak megidzst teszi lehetv. Ez a sk az anyagival prhuzamos, s mindennek, ami csak az anyagi skon ltezik, megtallhat az asztrlis megfelelje amely ugyangy megsebesthet vagy gygythat akr fizikai megfelelje. Teht az ldozat kt irnybl is tmadhat.
|